اخبار > مردم با خیال راحت ماهی قرمز را برای سفره هفت سین بخرند


  چاپ        ارسال به دوست

مردم با خیال راحت ماهی قرمز را برای سفره هفت سین بخرند

 

🐡 مردم با خیال راحت ماهی قرمز را برای سفره هفت سین بخرند

 

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده های کشاورزی شهرداری بندرعباس به مردم اطمینان داد که ماهی های قرمز و زینتی عرضه شده در سطح شهر، از چین وارد نشده و دست پرورده صنعت آبزی پروری ایران است.

 

علی عامری سیاهویی افزود: با نزدیک شدن به ایام نوروز مردم ایران هر ساله در تکاپوی خرید وسایل سفره هفت سین بخصوص ماهی های تزیینی ( ماهی قرمز ) هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی، عامری سیاهویی خاطر نشان کرد: امسال با توجه به اینکه ویروس کرونا از طریق کشور چین وارد کشورهای مختلفی از جمله ایران شده است و عده بسیاری مردم در اقصی نقاط کشور درگیر این بیماری شده اند، شایعاتی مبنی بر بیماری زا بودن ماهی های قرمز انتشار یافته که به شدت رد می شود.

وی اظهار داشت: چندی پیش خبری مبنی بر اینکه خرید ماهی قرمز از دستفروشان به علت شیوع ویروس کرونا در فضاهای مجازی منتشر شد که رعب و وحشتی را به دلهای شهروندان هرمزگانی برای خرید ماهی قرمز سفره هفت سین، راه انداخته است.

رئیس سازمان مشاغل شهری شهرداری اذعان کرد: مردم به هیچ عنوان نگران نباشند و ماهی های قرمز شب عید را مهمان سفره های هفت سین خانه هایشان کنند.

این مقام مسئول در ادامه ابراز داشت: شهروندان تصورشان بر این است که ماهی های قرمز از طریق کشور چین وارد ایران شده و ماهی های وارداتی هم ناقل بیماری کرونا می باشند.

وی عنوان کرد: این اطمینان را به شهروندان می دهیم که ماهی های قرمز و زینتی وارداتی نیستند بلکه این ماهی های مخصوص سفره هفت سین دست پرورده، صنعت آبزی پروری ایران می باشد.

هموطنان عزیز ، بخصوص مردم شریف هرمزگان با خیالی آسوده و بدون هیچ مشکلی می توانند، ماهی زینتی شب عید را خریداری کنند.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده های کشاورزی شهرداری با اشاره به اینکه خبر منتشر شده در ارتباط با ممنوعیت خرید ماهی های قرمز در فضاهای مجازی شایعه و کذب است، بیان داشت: ضرورت اطلاع رسانی شفاف و آگاه سازی به موقع مردم نه تنها زمینه مساعد فرهنگ سازی را در دل جامعه فراهم می سازد، بلکه منجر به پیشگیری و جلوگیری از خطرات احتمالی در زمینه های مختلف می شود.

ماهی های تزیینی ( ماهی قرمز) در سطح شهر بندرعباس با نظارت کارشناسان سازمان محیط زیست ، شبکه بهداشت و اداره دامپزشکی عرضه می گردد.


٠٨:٢٦ - چهارشنبه ١٤ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٩٨١٢    /    تعداد نمایش : ١٢٣


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج